Naujienos

Seminaras “Naujasis religingumas ir visuomenė” tikybos ir etikos mokytojams Kaišiadoryse (2004 10 01–02)

Š.m. spalio 1-2 dienomis Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centras pakvietė vyskupijos mokyklų tikybos ir etikos mokytojus į br. mgr. Arūno Peškaičio vedamą seminarą “Naujasis religingumas ir visuomenė”. Nežinia, ar lektoriaus populiarumas, ar temos aktualumas nulėmė tokį susidomėjimą, kad į seminaro grupę vos vos tilpo visi norintys.

Seminaro dalyvių gausa (iš viso 34 tikybos ir etikos mokytojai iš įvairiausių vyskupijos vietų) tikrai pradžiugino organizatorius – Katechetikos centro darbuotojus. Šiandien vis daugiau žmonių, ypač jaunimo, išeitį iš krizių ar tiesiog gyvenimo prasmę tikisi atrasti egzotiškose patirtyse, magijoje, burtuose, stebukluose, spiritizme, aiškeregystėse. Dažnai tokie bandymai veda į dar gilesnes krizes, net ligas. Todėl yra be galo svarbu, kad tikybos ir etikos mokytojai sugebėtų tiksliai atpažinti šiuos reiškinius ir aktualiai bei metodiškai perteikti Bažnyčios mokymą apie juos dirbant su paaugliais ir jaunimu.

Džiugino ir dalyvių aktyvumas, diskusijų gyvumas, kylančių klausimų gausa. Nėra abejonės, kad visi dalyvavusieji tikrai įsisavino puikiai pateiktą informaciją, ir įgijo pakankamai žinių, kad ateityje ne tik patys sugebėtų teisingai vertinti įvairias iškreipto religingumo apraiškas, bet galėtų savo mokiniams o ir visiems jų aplinkoje ieškantiems prasmės ar sprendžiantiems krizes pasirinkti tikrąjį tikėjimo ir pasitikėjimo Dievu kelią.

Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centras

« atgal