Naujienos

Kaišiadorių vyskupas viešėjo Magdeburgo vyskupijoje (2004 09 03-08)

Kaišiadorių ir Magdeburgo vyskupijų partnerystė, trunkanti daugiau kaip dešimtmetį, pačioje rudens pradžioje buvo praturtinta nauja patirtimi. Š.m. rugsėjo 3 - 8 dienomis Kaišiadorių vyskupas Juozapas Matulaitis, lydimas generalvikaro ir vyskupijos kurijos darbuotojų lankėsi Magdeburgo vyskupijos organizuotoje Partnerystės dienoje ir vyskupijos šventėje piligrimų lankomoje Huysburgo šventovėje. Partnerystės dienoje dalyvavo svečiai iš Čekijos, Prancūzijos, Lenkijos ir kitų kraštų. Profesorius Kaźimierz Dopieła iš Poznanės skaitė pranešimą apie viduramžiais ryškius bandymus kurti vieningą Europą. Po pranešimo kilusi diskusija labiau orientavosi į Europos ateities ir krikščionybės vaidmens Europoje aptarimą. Paaiškėjo, kad būtent šis klausimas neleidžia galutinai sutarti: Lenkija neįsivaizduoja Europos ateities be krikščionybės, o laicistinių judėjimų paveiktą Prancūziją baugina krikščionybės įtaka Europoje. Vieši disputai padėjo suformuluoti bendrą poziciją, raginančią statyti Europos ateitį ant krikščioniško pagrindo.

Rugsėjo 3 dieną (sekmadienį) Huysburge vyko vyskupijos šventė, kurioje po iškilmingų šv. Mišių svečiai vyskupai susitiko su tikinčiaisiais, pristatė savo kraštus bei vyskupijas ir atsakė į pateiktus klausimus.

Viešnagės metu buvo aplankytos Carito socialinės įstaigos, susipažinta su struktūromis, užmegzti nauji kontaktai, leidžiantys pradėti kurti bei vykdyti bendrus projektus.

Kaišiadorių vyskupo generalvikaras

« atgal