Naujienos

Pasaulinė pabėgėlių ir migrantų dieną (2018)

Sausio 14 d., sekmadienį, jau 104-tą kartą bus minima Pasaulinė pabėgėlių ir migrantų dieną. Žinioje, skirtoje šiai dienai, Popiežius Pranciškus kviečia mus neužmiršti, kad „kiekvienas ateivis, pasibeldžiantis į mūsų duris, yra proga susitikti su Jėzumi Kristumi, kuris tapatinasi su kiekvienos epochos priimtais ar atstumtais ateiviais“ (plg. Mt 25, 35. 43). Kaip atsaką į šiuolaikinės migracijos iškeltus iššūkius, Šventasis Tėvas savo žinioje paskelbia keturis principus, kurių visi turėtume laikytis. Tie keturi principai – tai drauge ir Bažnyčios mokymo nuostatos: priimti, apsaugoti, skatinti ir integruoti tuos, kuriems labiausiai reikia gelbstinčios, ištiestos pagalbos rankos ir užjaučiančios širdies.

Katalikų Bažnyčia Pasaulines migrantų ir pabėgėlių dienas pradėjo minėti prieš daugiau kaip šimtą metų. Tokios dienos anuomet paprašė Italijos vyskupai, norėdami padėti Pirmojo pasaulinio karo metu nuo smurto, vargo ir bado į JAV emigruojantiems italams. Pirmą kartą Pasaulinė migrantų ir pabėgėlių diena buvo paminėta 1915 vasario 21-ąją.

Minėdami šią dieną, prisimename ir daugelį mūsų brolių bei seserų, pastaraisiais dešimtmečiais emigravusių, dažnai neturinčių nei žmoniškos pastogės, nei galimybės apginti savo orumą. Negalime likti abejingi jų atžvilgiu. Junkimės į maldą, kad ir karo pabėgėliai, ir mūsų kraštiečiai tose šalyse, į kurias išvyko skurdo genami, būtų ir priimti, ir apsaugoti, ir integruoti...

Popiežiaus žinia - KATALIKAI.LT (AKTUALIJOS)...

« atgal