Kaišiadorių vyskupijos tikybos mokytojų išvyka į Dessau parapiją Magdeburgo vyskupijoje (2003 10 27-31)

Susivienijus Rytų ir Vakarų Vokietijai, Lietuvai tapus nepriklausoma šalimi tarp šių dviejų šalių atsirado gražus ryšys – partnerystė tarp Magdeburgo ir Kaišiadorių vyskupijų. Jau daugiau nei dešimt metų ši draugystė puoselėjama ne tik įvairia pagalba, bet taip pat abipusiu svetingumu.

Grupelė katechetų ir keletas Kolping šeimos narių iš Kaišiadorių vyskupijos buvo pakviesti Dessau miesto klebono Dr. Nachtwei š.m. spalio 27–31 dienomis paviešėti jo parapijoje. Šios viešnagės tikslas buvo artimiau susipažinti su Vokietijos dalies, Saksonijos - Anhalt švietimo sistema.

Katechetai bendravo su švietimo ministerijos atstove E. Mayer, kuri suteikė informaciją apie šiuo metu vykdomą BLK - modelį (nuolatinio vystymosi švietimas), apie etikos ir religijos pamokų situaciją. Mokytojai ne tik klausėsi ir diskutavo, bet taip pat galėjo daug ką patirti patys. Vieną dieną mokytojai lankėsi „Dr. Samuel Hahnemann“ mokykloje Köthen mieste, kurioje mokosi sutrikusio intelekto vaikai, susipažino su mokyklos tikslais ir mokymo sistema, stebėjo vaikų užsiėmimus. Grupė iš Lietuvos taip pat lankėsi katalikiškoje „Liborius“ gimnazijoje Dessau mieste. Čia mokytojai stebėjo įvairių dalykų atviras pamokas, jiems buvo pristatytas šios mokyklos mokymosi konceptas, vyko diskusija apie skirtingų konfesijų arba visiškai jokiam tikėjimui nepriklausančių mokinių adaptaciją katalikiškoje gimnazijoje.

Kelionės metu mokytojai ne tik susipažino su švietimo sistema Vokietijoje, ne tik pristatė Lietuvos mokyklų situaciją vietos pedagogams, dalijosi patirtimi ir mokėsi vieni iš kitų, bet taip pat susipažino su parapijos bendruomenės struktūra ir funkcionavimu šioje šalyje ir džiaugėsi patirtu bendruomeniškumu. Mokytojai parsivežė daug įspūdžių, naujų idėjų, taip pat stiprybės tolimesniam darbui.

Jolanta Pupalaigytė,
Kaišiadorių parapijos pastoracijos darbuotoja