Naujienos

Caritas skelbia akciją ,,Gerumas mus vienija‘‘ (2014)

Advento laikotarpiu prasideda Lietuvos Caritas ir vyskupijų Caritas organizuojama akcija ,,Gerumas mus vienija’’, kurios metu visi Lietuvos žmonės kviečiami susivienyti bendram tikslui ir pasidalyti gerumu su tais, kam to labiausiai reikia. Nuo gruodžio 1 dienos gyventojai kviečiami aukoti trumpaisiais numeriais 1406 auka 5 Lt/1,45 €, 1407 auka 10 Lt/2,90 €, arba už auką įsigyti akcijos žvakelę savo parapijų bažnyčiose.

Akcijos žvakelės daliai Lietuvos gyventojų jau tapo tradicija. Uždegę šią žvakelę ant šventinio stalo žmonės atneša šviesą ne tik į savo ar artimųjų namus, bet ir prisideda prie vargą ir atskirtį kenčiančių žmonių gerovės.

Praėjusių metų akcijos metu visoje Lietuvoje buvo išplatinta 99 tūkstančiai žvakelių už kurias suaukota 272 000 litų. Caritas džiaugiasi žmonių parama ir dosnumu, nes per metus iš suaukotų lėšų buvo padėta ne vienam, sunkiai besiverčiančiam.

Šventiniu laikotarpiu vargstančios šeimos, vaikų dienos centrų lankytojai, vieniši seneliai gauna taip reikalingus maisto paketus. Taip pat už akcijos metu surinktas lėšas labdaros valgyklose yra rengiamos Kūčių vakarienės benamiams.

Įvairiose Lietuvos parapijose už surinktas aukas buvo padėta ne vienai skurstančiai šeimai: nupirkti reikalingi daiktai, drabužiai vaikams.

Kaišiadorių vyskupijos Caritas akcijos metu suaukotų lėšų dalį skyrė vienos Kaišiadorių rajone esančios pradinės mokyklos socialiai remtiniems vaikams. Buvo pasirūpinta užklasine gabių vaikų veikla ir apmokėtas mokestis už būrelius. Ir tai, žinoma, tik maža dalis to, ką pavyko padaryti, už akcijos metu surinktas lėšas.

Lietuvos Caritas generalinė direktorė Janina Kukauskienė ragina būti vieningiems ir nenusisukti nuo tų, kuriems reikia pagalbos. ,,Visuomenėje vyrauja stipriųjų ir gebančiųjų „suktis“ palaikymas ir pozicionavimas. Siekis įveikti nelygybę tarp turtingųjų ir vargšų yra geriausias būdas pasiekti solidarią visuomenę. Tą galime padaryti tik tada, kai įsisąmoniname, kad viskas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Nuo manęs paties pirmiausia. Advento laikotarpis yra tas laikas, kuris prikelia mus iš sąstingio, atgyvina, kviečia peržengti savo asmeniškumo ir uždarumo ribas. Tai impulsas teisingumo įgyvendinimui, žingsniui link kito kančios, vienatvės ir užmaršties. Dėkime pastangas ne tik dėl savęs, bet ir priešinkimės skurdo ir neteisingumo situacijomis, padėdami konkretiems vargo ištiktiems žmonėms’’ – teigia J. Kukauskienė

Šių metų akcijos ,,Gerumas mus vienija’’ siekis už auką išdalinti 110 tūkst. simbolinių Caritas žvakelių visoje Lietuvoje. Akcija vyksta iki gruodžio 31 dienos.

Kaišiadorių vyskupijos Caritas

« atgal