Mirė kunigas jubiliatas Romualdas ŠALČIŪNAS (2014-03-05)

2014 m. kovo 5 d. po sunkios ligos mirė Kaišiadorių vyskupijos kunigas jubiliatas Romualdas ŠALČIŪNAS, sulaukęs 86 metų amžiaus.

Kunigas Romualdas Šalčiūnas gimė 1928 m. balandžio 23 d. Jadžiūnų kaime, Lyduokių parapijoje, Ukmergės rajone. Tėvams persikėlus gyventi į Širvintas, ten mokėsi pradinėje mokykloje ir progimnazijoje, vėliau - Ukmergės gimnazijoje.

1945 m. įstojo į Kauno kunigų seminariją, kurią, dėl tarybinės valdžios trukdymų, baigė tik 1957 metais.

1957 m. balandžio 17 d. buvo įšventintas kunigu. Darbavosi šiose Kaišiadorių ir kitų vyskupijų parapijose: Švenčionių, Baisogalos ir Daugų parapijų vikaru bei Žilinų, Vievio, Molėtų ir Semeliškių parapijų klebonu. Ėjo Žaslių ir Molėtų dekanatų dekano pareigas. 2002 m. buvo paskirtas Vievio parapijoje altaristu, ten ir gyveno iki mirties. 2001 m. jam buvo suteiktas Lietuvos Respublikos rezistencijos dalyvio – kario savanorio statusas.

Kunigas Romualdas Šalčiūnas pasižymėjo puikia iškalba, buvo komunikabilus, dėmesingas artimui – draugiškas, vaišingas. Visose parapijose buvo mylimas žmonių, daug pasitarnavo sakydamas pamokslus, teikdamas sakramentus, mokėjo bendrauti su visais žmonėmis.

Kunigas Romualdo Šalčiūno laidotuvės įvyko kovo 7 d. Pamaldoms vadovavo Kaišiadorių vyskupas emeritas Juozas Matulaitis, celebravo daugiau nei 20 kunigų; pamaldose dalyvavo gausus būrys vietos tikinčiųjų ir mirusį pažinojusių asmenų, artimieji. Kunigas R. Šalčiūnas palaidotas Vievio parapijos bažnyčios šventoriuje.

Amžinąjį atilsį duok mirusiam, Viešpatie!

Kaišiadorių vyskupijos kurijos kancleris