Katechetikos centro renginiai Tikėjimo metų tema Kaišiadorių vyskupijoje (2013)

Tikėjimo metų tema Kaišiadorių vyskupijos katechetikos centras vyskupijos dekanatuose inicijavo Tikybos olimpiadą 5-7 bei 8-11 klasių moksleiviams. Jos tikslas – pagilinti moksleivių žinias tikėjimo tema, pabūti drauge, pabendrauti...

Pirmasis renginys įvyko šių metų balandžio 26 d. Jiezno gimnazijoje, Birštono dekanate. Renginį vedė tikybos vyr. mokytoja Irena Skulsčienė, į kurį susirinko moksleiviai, lydimi tikybos mokytojų iš Birštono gimnazijos, Stakliškų vid. mokyklos ir Želkūnų pagr. mokyklos. Susitikime su mokiniais taip pat dalyvavo Jiezno parapijos klebonas kun. Rolandas Bičkauskas. Mokiniai - nugalėtojai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, dalyviai - padėkos raštais.

Antrasis renginys vyko gegužės 7 d. Perlojoje, kurį organizavo Merkinės dekanato tikybos koordinatorė, mokytoja metodininkė Jadvyga Lapelienė. Gausus dalyvių skaičius - 50 moksleivių susibūrė iš įvairių Merkinės dekanato mokyklų: Merkinės gimnazijos ir pagr. mokyklos, Nedzingės pagr. mokyklos, Perlojos pagr. mokyklos, Senosios Varėnos vid. mokyklos ir Žilinų pagr. mokyklos. Renginio metu moksleiviai pristatė kūrybines užduotis - koliažą pagal Tikėjimo išpažinimą bei namų užduotis - evangelijos ištraukos inscenizaciją bei dalyvavo šv. Mišiose, kurias Perlojos bažnyčioje celebravo Merkinės dekanas kun. R. Rumšas ir vietos klebonas kun. Ą. Miliauskas. Po Mišių Perlojos kultūros centre moksleiviams buvo įteikti apdovanojimai, vyko agapė.

Gegužės 14 d. Širvintų dekanate, Širvintų miesto švietimo centre vyko vyresniųjų klasių moksleivių, o „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje – jaunesniųjų klasių moksleivių olimpiada; moksleiviai varžėsi atsakinėdami į įvairius klausimus ir užduotis tikėjimo tema. Renginį organizavo Širvintų dekanato tikybos koordinatorė, vyr. mokytoja Danguolė Lapinskienė, padedant kitoms šio dekanato tikybos mokytojoms bei Švietimo centro darbuotojams. Šios olimpiados nugalėtojai bus apdovanoti baigiamajame renginyje Kaišiadoryse, kuris vyks šių metų rudenį.

Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centras nuoširdžiai dėkoja visiems šių renginių dalyviams ir prisidėjusiems.

Katechetikos centras