Parodos “Biblija istorijoje ir šiandien” Kaišiadoryse lankytojai (2004 03 01)

Nuo š.m. sausio 18 iki vasario 29 dienos Kaišiadorių vyskupijos Sielovados centro didžiojoje salėje veikė Lietuvos Biblijos Draugijos parengta paroda “Biblija istorijoje ir šiandien”. Paroda sužadino ne tik Kaišiadoriečių, bet ir viso Kaišiadorių rajono ir net aplinkinių – Elektrėnų, Prienų, Trakų rajonų gyventojų susidomėjimą. Parodą ypač gausiai lankė moksleivių grupės iš mokyklų ir parapijų. Per visą parodos veikimo laiką Sielovados centro ir Kaišiadorių parapijos darbuotojai, globoję parodą, priėmė 58 moksleivių grupes, iš viso maždaug 870 lankytojų. Vyresniuosius moksleivius ypač domino senieji Biblijos spaudiniai, Biblijos atsiradimo istorija ir jos vertimai į kitas kalbas. Mažuosius sužavėjo pranašas Jona ir jį prarijusi Didžuvė.

Kaišiadorių miesto mokyklų tikybos mokytojai, išsamiai susipažinę su parodos eksponatais, parengė ir Sielovados centre vedė tikybos pamokas įvairaus amžiaus grupių moksleiviams. Parodą aplankė ir nemažas pavienių lankytojų – Kaišiadorių parapijiečių ir svečių – būrys.

Parodos atidarymo metu buvo paskelbtas projektas “Jona” – moksleivių piešinių konkursas, kurio tikslas – paskatinti mokinius artimiau susipažinti ir susidomėti Šv. Raštu. Iš viso konkursui darbus pateikė 353 moksleiviai iš 1 globos namų, 1 vaikų dienos centro ir 22 bendrojo lavinimo mokyklų, tarp kurių 1 gimnazija, 8 vidurinės, 6 pagrindinės, 6 pradinės ir 1 specialioji internatinė mokykla. Visi konkursui pateikti darbai tikrai nuostabūs, todėl vertinimo komisija turės nelengvai padirbėti, kol nuspręs kurie iš jų verti geriausiųjų vardo. Projekto užbaigą – dalyvių šventę ir geriausiųjų apdovanojimą numatoma surengti po Šv. Velykų.

Kaišiadorių vyskupijos katechetikos centras