Naujienos

Seminaras jaunimui „Jūsų kūnas yra šventovė“ (2007 04 2021)

“Jūsų kūnas yra šventovė” (1 Kor 6, 19), išgirdus tokius žodžius, susimąstai. Kokia šventovė yra mano kūnas? Kieno šventovė? Pažvelgus į Šv. Raštą randamas atsakymas “Ar nežinote, kad jūsų kūnas yra šventovė jumyse gyvenančios Šventosios Dvasios, kurią gavote iš Dievo, ir kad jūs nebepriklausote patys sau?” (1 Kor 6, 19).

Šių metų balandžio 20 – 21 d. d. Kaišiadorių vyskupijos sielovados centre vyko jaunimo lytinio ugdymo seminaras “Jūsų kūnas yra šventovė”. Renginį organizavo Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras. Jaunimas susirinko iš įvairių vyskupijos parapijų - Daugų, Pivašiūnų, Vievio, Stakliškių, Kaišiadorių, Elektrėnų, Žiežmarių ir Semeliškių. Šias dvi dienas buvo gilinamasi į tikrąją meilės sampratą, jos supratimą šiuolaikinėje visuomenėje. Pirmąją seminaro dieną - penktadienį – svarstyta, kuo skiriasi meilė ir įsimylėjimas, meilė ir geismas... Vakarop jaunimas klausėsi minčių apie adoraciją, vėliau Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje adoravo, priėmė Atgailos sakramentą.

Kitą dieną - šeštadienį - Ričardas Pagojus jaunimui padėjo suprasti jų kūno vertę, kalbėjo kaip derėtų mylėti, kad “nemylėtume kaip idiotai”, su kokiomis baimėmis susiduria jaunimas, kada kalbama apie meilę, kuo skiriasi merginos ir vaikino ištarti žodžiai “aš tave myliu”. Taip pat buvo gilintasi, ką reiškia meilės sąvokos “agape” – besąlygiška (dieviška) meilė, “philia” – broliška meilė, “storge” – prieraišioji meilė, “manija” – beprotystė (meilė be proto), “erosas” – aistringa meilė, aistringas noras...

Šeštadienio popietės užsiėmimus vedė ses. Dovyda ir Reda, atvykusios iš Kauno evangelizacinio centro. Jaunimas klausėsi apie dvasinius sužeidimus ar klijuojamas (dar nuo vaikystės) etiketes, kurios apsunkina - varžo bendravimą tarp žmonių ir su Dievu. Galimybė sau padėti - tai visas nuoskaudas, sužeidimus atnešti ir atiduoti į Nukryžiuotojo rankas, - buvo teigiama užsiėmimo metu. Vėliau vykusių vidinio išgydymo pamaldų metu seminaro dalyviai savo nuoskaudas, užrašytas ant popieriaus lapų, galėjo atnešti prie kryžiaus, dalyvavo užtarimo pamaldose.

Tikėtina, kad šis seminaras padėjo jaunimui suvokti save kaip Dievo šventovę ir atsakingiau elgtis su savo kūnu, atpažinti ir puoselėti tikrąją meilę.

Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras

« atgal