Dėl dienraščio „Lietuvos Rytas“ 2006-10-10 straipsnyje „Klebonijoje – spąstai jaunuoliui“ publikacijos (2006 10 26)

2006 m. spalio 10 d. dienraštis „Lietuvos rytas“ publikavo straipsnį skambia antrašte „Klebonijoje – spąstai jaunuoliui“. Jame buvo teigiama, jog, dėl Birštono šv. Antano Paduviečio parapijos klebono kaltės, sunkiai susižeidė S. Serebrinskis, Krikščionių demokratų jaunimo sekcijos narys, dalyvavęs seminare Birštone. Čia pateikiame vietos policijos 2006-10-23 išvadas dėl šio įvykio.

"2006-10-08, 00.40 val. buvo gautas VĮ „Prienų ligoninė“ priėmimo skyriaus slaugytojos (nurodyta pavardė) telefoninis pranešimas apie tai, kad 2006-10-07 apie 24 val. pristatytas Povilas Serebrinskis (nurodyta gimimo data ir gyvenamoji vieta) su kairės rankos alkūnės lūžiu. Ištyrus įvykį nustatyta, kad P. Serebrinskis su Jaunųjų krikščionių demokratų delegacija buvo atvykęs į konferenciją, kuri vyko Birštono parapijos Caritas priklausančiose patalpose, esančiose Birutės g. 10, Birštonas. Vakare konferencijos dalyviai be kunigo leidimo surengė vakaronę. Apie 23.50 val., patalpoje dingus elektros energijai, P. Serebrinskis išėjo į lauką ir, eidamas aplink namą, nukrito nuo laiptų vedančių į rūsį. Pristačius P. Serebrinskį į VĮ „Prienų ligoninė“ priėmimo kambarį gydytojas (nurodyta vardas ir pavardė) konstatavo, kad P. Serebrinskis, būdamas neblaivus, nugriuvo nuo laiptų ir susilaužė kairės rankos dilbio abu kaulus. 2006-10-09 Birštono PK nepradėtas ikiteisminis tyrimas, kadangi P. Serebrinskis susižalojo pats". Pasirašo Birštono PK viršininkas.

Kaišiadorių vyskupijos kurija