Stovyklėlė adorantėms ir ministrantams Varkalėse (2006 07 01-05)

Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras liepos 1-5 dienomis Varkalių k., Užuguosčio parapijoje, organizavo stovyklėlę “TARNYSTĖ – DRAUGYSTĖ?!” Kaišiadorių vyskupijos parapijų adorantėms ir ministrantams.

Į stovyklą susibūrė 25 atstovai iš Alovės, Bagaslaviškio, Butrimonių, Jiezno, Kaišiadorių, Musninkų, Vievio, Žaslių ir Žiežmarių parapijų.

Įsikūrę ir šiek tiek susipažinę antrąją stovyklos dieną, sekmadienį, stovyklautojai atliko piligriminį žygį - ėjo pėsčiomis apie 10 kilometrų į Užuguosčio bažnyčią švęsti atlaidų; ministrantai per atlaidus patarnavo prie altoriaus, mergaitės aktyviai įsijungė į eucharistinę procesiją.

Stovykloje ne tik kartu žaidėme futbolą, leidome stovyklos laikraštį, atidarėme paštą, bet ir dalinomės savo patirtimi ir išsiaiškinome, kad Jėzus galėtų būti pats geriausias kiekvieno iš mūsų draugas, jei tik kiekvieną kartą, kai einame Jam tarnauti, atvertume ir atiduotume savo širdį Jam ir prašytume, kad Jis pripildytų mus savo meile. Tuomet, kai iš tiesų susidraugausime su Jėzumi, per mus Jėzus taps matomas kitiems. Kunigas Kęstutis, vedęs katechezę, kvietė nebijoti ir susitikti su Jėzumi Švenčiausiame Sakramente. Atsiliepdami į šį kvietimą, pasilikę prieš Jėzų adoracijos metu stengėmės būti tikrai Jam atviri ir visi kartu prašėme, kad Jis padėtų mums atsiliepti į Jo draugystę dar nuoširdžiau.

Stovyklautojų užrašytos mintys - “Eidama tarnauti stengsiuosi visą savo dėmesį sutelkti į Jėzų, nes Jis yra centras...“, “Stengsiuosi kreipti dėmesį į Jėzų, kai jis pasirodo duonos pavidale...“ - rodo, kad tokios stovyklos tarnaujančius vaikus ne tik suvienija, praturtina, bet ir leidžia išgyvenant Dievo meilės artumą, paskatina toliau uoliai tarnauti Jo meilei.

Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centro vadovė I. Sinkevičiūtė