Naujienos

Seminaras tikybos mokytojams: naujos ugdymo kaitos kryptys tikybos pamokose (2006 03 02 – 03)

2006 m. kovo 2 – 3 dienomis Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centre vyko visuotinis Kaišiadorių vyskupijos mokyklose dirbančių tikybos mokytojų susirinkimas - seminaras „Katalikų tikybos bendrosios programos ir išsilavinimo standartų pristatymas“. Programos, pagal kurią vyko šis seminaras, vadovė – ses. Viktorija Plečkaitytė MVS, jai talkino Palomenės pagrindinės mokyklos mokytoja Vidutė Bartytė. Šiuo seminaru buvo siekiama atskleisti mokytojams naujos programos kryptį, jos struktūrą bei ryšį su bendruoju ugdymu Lietuvoje ir su Bažnyčios mokymu.

Pirmąją seminaro dieną viena programos autorių Vilniaus pedagoginio universiteto Katalikų tikybos katedros dėstytoja Giedrė Rugevičiūtė skaitė pranešimą „Katalikų tikybos bendrosios programos ugdymo kryptys“. Taip pat tą dieną buvo pristatyta 8-12 klasių programų kryptys, aktyvūs mokymo metodai ir pritaikymo galimybės. Antrąją seminaro dieną teoriniame pranešime buvo kalbama apie išsilavinimo standartus ir pamokos organizavimą („Išsilavinimo standartai ir pamokos organizavimas“) bei pristatytos 1 - 7 klasių programų kryptys.

Seminaras sulaukė nemažo susidomėjimo – jame dalyvavo 70 tikybos mokytojų iš Kaišiadorių, Vievio, Elektrėnų, Varėnos, Alytaus, Trakų, Molėtų, Birštono, Širvintų, Utenos bei Prienų rajonų.

Jolita Jonaitienė, Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros paslaugų centro specialistė metodininkė

« atgal