Naujienos

Konferencijoje pristatyta naujoji Katalikų tikybos programa (2006 03 14)

2006 – 2007 m.m. tikybos mokytojai dirbs jau pagal naują Katalikų tikybos bendrojo lavinimo programą, kuri 2006 m. kovo 14 dieną buvo pristatyta Kaišiadorių vyskupijos katechetikos centro inicijuotoje respublikinėje konferencijoje, skirtoje Kaišiadorių vyskupijos teritorijoje esančių mokyklų vadovams, pavaduotojams, rajonų Švietimo skyrių ir centrų specialistams bei Bažnyčios atstovams.

Į konferenciją, vykusią Kaišiadorių vyskupijos Sielovados centre, susirinko 40 dalyvių (iš Kaišiadorių, Elektrėnų, Vievio, Širvintų, Molėtų, Merkinės, Ukmergės miestų ir rajonų), kuriuos, prasidėjus renginiui, pasveikino Kaišiadorių vyskupas Juozapas Matulaitis. Taip pat konferencijoje dalyvavo Kaišiadorių vyskupijos Kurijos kancleris kun. Gediminas Tamošiūnas, Žiežmarių parapijos klebonas kun. Rokas Puzonas, Žaslių parapijos klebonas kun. Leonas Klimas, Elektrėnų parapijos vikaras kun. Kęstutis Dvareckas, Kaišiadorių parapijos vikaras kun. Algimantas Gaidukevičius.

Naująją Katalikų tikybos bendrąją programą ir išsilavinimo standartus pristatė ir aptarė viena šios programos autorių Vilniaus pedagoginio universiteto Katalikų tikybos katedros docentė dr. Stasė Alma Stasiulevičiūtė. Ses. Viktorija Plečkaitytė MVS, Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centro vadovė, kalbėjo apie mokyklos ir Bažnyčios santykį ugdymo (si) procese. Dirbdami grupėse, konferencijos dalyviai galėjo palyginti senąsias Katalikų tikybos programas su naująja, diskutavo apie tikybos vaidmenį bendrajame ugdymo (si) kontekste, ant pačių pasigamintų „rankelių“ rašė įspūdžius ir atsiliepimus tiek apie naująją programą, tiek apie pačią konferenciją.

Šiai konferencijai buvo ypatingai ruoštasi: buvo padalintos knygelės su giesmėmis, surengta paroda „Geroji patirtis“, konferencijos dalyviams giedojo Palomenės pagrindinės mokyklos vaikučiai su mokytoja Rasa Zaksiene.

Jolita Jonkaitienė, Kaišiadorių Švietimo ir kultūros paslaugų centro specialistė metodininkė

« atgal