Naujienos

Lietuvos šeimos centrų konferencija Kaišiadoryse (2006 02 24–26)

Visą savaitgalį (2006 02 24-26) Kaišiadoryse vyko Lietuvos šeimos centrų metinė konferencija. Jos tema – tikėjimo perdavimas šeimoje.

Kaišiadorių vyskupas Juozapas Matulaitis pasveikino susirinkusiuosius; taip pat konferencijos dalyvius sveikino ir vietos valdžia. Pagrindinę dieną kalbėjo Lietuvos Vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, kardinolas Audrys Juozas Bačkis skaitė pranešimą apie nūdienę šeimos pastoraciją ir Bažnyčios atsaką į visuomenės iššūkius šeimai, trumpai pristatė tik ką pasirodžiusią naująją popiežiaus encikliką „Deus caritas Est“.

Dr. Paulius Subačius apžvelgė iššūkius šiandienei katalikų šeimai savo pranešime „Ar katalikai dar gali apginti savo šeimą“, o Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro direktorius Algis Petronis skaitė pranešimą apie tai, kaip būti vienu kūnu, jei šeimoje vienas tikintis, o kitas - ne. Dr. A. Stasiulevičiūtė kalbėjo apie kartų vaidmenį perduodant tikėjimą šeimoje.

Tokie šeimos centrų susitikimai kiekvienais metais vyksta vis kitoje vyskupijoje. Ankstesnieji vyko Vilniuje, Kaune, o nuo šių metų jie rengiami ir kitose vyskupijose. Į juos suvažiuoja maždaug du trys šimtai žmonių iš įvairių Lietuvos kampelių, iš maždaug 50 šeimų centrų, esančių visuose dekanatuose ir visose vyskupijose.

Bernardinai.lt

« atgal