Grundtvig 2 suaugusiųjų švietimo projekto “Krikščioniškųjų vertybių perdavimo įvairiose Europos šalyse palyginimas” koordinatorių susitikimas Kaišiadoryse (2006 01 26-30)

Šių metų sausio 26 - 30 dienomis Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centre susibūrė ES Socrates/Grundtvig 2 “Krikščioniškų vertybių perteikimo įvairiose Europos šalyse palyginimas“ projekto koordinatoriai iš Vokietijos (Katalikiškas suaugusiųjų švietimas Sachsen-Anhalt žemėje, projekto koordinatorė S. Lenow), Lenkijos (Gniezno metropolijos kurijos Katechetikos centras, projekto koordinatoriai kun. M. Polak ir T. Kowalczyk) ir Lietuvos (Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centras, projekto koordinatorė J. Pupalaigytė).

Vienas iš pagrindinių šių, antrųjų, projekto metų uždavinių - intensyvus patirties pasikeitimas per praktikas bei stebėjimus projekte dalyvaujančiose šalyse. Tad susitikimo metu buvo aptarta tolimesnė „mažųjų praktikų“ eiga bei pasiruošimas joms. Šios praktikos metu dviejų žmonių komandos iš kiekvienos šalies vyksta į kitas projekte dalyvaujančias šalis, dalyvauja parapijų, mokyklų bei suaugusiųjų švietimo institucijų veikloje, dalinasi savo patirtimi bei semiasi naujų idėjų vertybių perteikime. Patirtimi, įgyta besiruošiant priimti svečius, pasidalino projekto koordinatorė S. Lenow (Vokietija), o atstovai iš Lenkijos keitėsi mintimis, pastebėjimais bei naujomis idėjomis, kilusiomis mažosios praktikos Vokietijoje metu.

Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centras vasario mėnesį ruošiasi priimti po keletą atstovų praktikai iš Lenkijos bei Vokietijos. Kovo – balandžio mėnesiais projekto dalyviai iš Lietuvos vyks susipažinti su parapijų bei švietimo institucijų veikla Vokietijoje ir Lenkijoje. Džiaugiamės, kad šis Europos Sąjungos finansuojamas projektas suaugusiesiems atveria galimybes dalintis bei semtis naujos patirties, puoselėjant bei perteikiant krikščioniškąsias vertybes, kurios yra kiekvieno žmogaus gyvenimo pamatas.

Jolanta Pupalaigytė, projekto koordinatorė Kaišiadorių vyskupijoje.