Seminaras Advento tema Kaišiadorių vyskupijos parapijų jaunimo lyderiams (2003 11 22-23)

Š.m. lapkričio 22-23 d.d. Kaišiadoryse, Jaunimo centre, vyko seminaras parapijų jaunimo lyderiams; seminaro tema - “Šviesa tamsoje”; seminaro tikslas - pateikti idėjų, ką jaunimas galėtų nuveikti Advento metu tiek su parapijos mažaisiais, tiek bendraamžiais. Seminarą organizavo Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras.

Į seminarą susirinko jaunimo atstovai iš 14 vyskupijos parapijų: Alytaus šv. Liudviko, Aukštadvario, Birštono, Elektrėnų, Jiezno, Kaišiadorių, Kruonio, Paparčių, Pivašiūnų, Stakliškių, Užuguosčio, Vievio, Žaslių ir Žiežmarių.

Pirmąją seminaro dieną - šeštadienį - įžangoje buvo pasidalinta mintimis, kas ką galvoja apie Adventą, ko sau per Adventą linkėtų. Po to įvyko trys katechezės; pirmoje - “Šviesa tamsoje” - 4 darbo grupės, gavusios skirtingas Šv. Rašto ištraukas apie šviesą ir tamsą, turėjo jas perskaityti ir sugalvoti pavadinimus, pamąstyti, kokios tamsos, kurią išgyvenau per šiuos metus, norėčiau atsikratyti ir kokios šviesos sau linkėčiau. Antroje katechezėje “Imti – duoti”, buvo svarstyta, ką reiškia “imti” ir ką “duoti”, ir ką tai turi bendro su Adventu. Per trečią katechezę buvo skaitoma Kalėdų Evangelija, dalintasi, kas labiausiai įsiminė, atlikta improvizacijų.

Seminaro metu buvo dirbama ne vien tematiškai, taip pat buvo ir kūrybinių užsiėmimų - mokytasi pinti adventinį vainiką, daromi įvairūs rankdarbiai. Darbo diena baigta vakaro malda bažnyčioje, kur dienos darbai ir apmąstymai buvo įprasminti maldoje. Sekmadienis – antroji seminaro diena - buvo skirta apibendrinimui ir sekmadienio Mišioms Katedroje.

Prieš išsiskirdami seminaro dalyviai aptarė, ką galės pritaikyti savose parapijose. Džiaugėsi, jog pasisėmė ne vien teminių idėjų, bet galėjo pabendrauti, džiugiai ir prasmingai praleisti laiką ir savo bendraamžiams parvežti dovanų – džiaugsmo, šviesos ir puikių idėjų, kaip prasmingai ir įdomiai išgyventi Advento laiką.

Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras