Naujienos

Parapijų jaunimo lyderių seminaras, įvykęs Birštone (2005 11 25-26)

Lapkričio 25 - 26 d. Birštone, Kaišiadorių vyskupijos svečių namuose, vyko seminaras, skirtas Kaišiadorių vyskupijos jaunimo lyderiams: “Adventas – Draugo ieškojimo ir/ar laukimo laikas”.

Seminare dalyvavo jaunimas iš Aukštadvario, Daugų, Dusmenų, Jiezno, Kaišiadorių, Kalvių, Pivašiūnų, Stakliškių, Žaslių ir Žiežmarių parapijų.

Šio seminaro tikslas - parsivežti išbandytų seminaro metu konkrečių idėjų darbui su jaunimu ir vaikais (ypač besiruošiančiais Pirmajai Komunijai) parapijose advento metu.

Pirmąją seminaro dieną nemaža laiko buvo skirta apsvarstyti kokie draugai esame patys ir kokias savybes turi turėti tikras draugas. Per šią “Ieškau draugo” katechezę visi pastebėjome, kaip nelengva save apibūdinti, pasižiūrėti į save, kaip į draugą, iš šalies.

Šios dienos vakaras buvos skirtas mąstymui ir maldai: Viešpats siuntė purų sniegą, tad apėję apie bažnyčią ir besigėrėdami siunčiamu stebuklu, įžengėme į vidų, kur kiekvieno iš mūsų asmeniškai laukė Draugas, visuomet ištikimas ir siūlantis savo draugystę... Trijų karalių pavyzdžiu, bandėme mąstyti, kokiais keliais mes einame, kokia žvaigžde sekame ir ko iš viso ieškome... Meditacijos metu buvo galimybė atlikti išpažintį, šį dvasinį impulsą vainikavo šv. Mišios.

Antros dienos rytas buvo intensyvus: ne tik svarstėme ko reikia, kad draugystė užsimegztų, stiprėtų, augtų, bet ir diskutavome apie tai, ar tikros ilgalaikės draugystės galimos. Paaiškėjo, kad nė vienas seminaro dalyvis nėra visiškai patenkintas turimomis draugystėmis, kad turėti tikrą draugą - dovana, kurią branginant būtina kantrybė, atidumas, atvirumas... Įdomiausia buvo norimo draugo savyes lyginti su Jėzumi, svarstant, kokias savybes turi šis Draugas... Išvada buvo tokia: Jėzus turi visas draugo savybes ir dar daugiau... Tiesa, kad Jėzus gali būti draugas ir siekia su kiekvienu draugauti, mus įpareigoja. Po to buvo aiškintasi, kokio santykio su Jėzumi norime: Jėzaus – draugo, mokytojo, teisėjo... Katechezė “Malda – kaip draugystės ženklas” tapo šio seminaro kulminacija, kai kiekvienas galėjo parašyti Jėzui laišką, kuriame atsispindėtų norai, pasiryžimai, nuotaikos, baimės, tapę malda šiam adventui...

Norint draugauti, reikia susitikti, bendrauti... Draugystė nepaiso kainos, draugystei būdinga dovanoti... Su tokiomis mintimis seminaro dalyviai skirstėsi namo – dalintis tuo, ką suprato, sužinojo, ką gavo dovanų, su draugais, nesvarbu - tikrais ar netikrais...

Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centro vadovė I. Sinkevičiūtė

« atgal