Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centro darbuotojų ir savanorių seminaras (2003 11 14-16)

Š.m. lapkričio 14 -16 dienomis Birštone vyko Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centro darbuotojų ir savanorių seminaras “Jaunavedžių rengimo santuokai ypatumai”. Seminare dalyvavo 28 žmonės iš Kaišiadorių, Molėtų ir Širvintų dekanatų. Mokymas buvo skirtas savanorių šeimoms, norinčioms perteikti savo išgyventą patirtį sužadėtinių mokymui. Bažnyčios dokumentuose “Gaudium et spes”, “Familiaris consortio”, “Rengimas Santuokos sakramentui” yra nuolat girdimas kvietimas savo gyvenimu liudyti santuokos vertę ir svarbą. Atsiliepiant į šį kvietimą, Kaišiadorių vyskupijoje nuo 2004 m. į sužadėtinių rengimo santuokai programą bus įvesta nauja tema; užsiėmimus tema “Kaip išsaugoti šeimą” ves praktikuojančios ir galinčios pasidalinti savo patirtimi šeimos.

Seminaras buvo sudarytas iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Teorinėje dalyje teol. mgr. J.Bernatonienė, Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centro reikalų vedėja, supažindino savanorius su pagrindiniais Bažnyčios dokumentais apie šeimą ir santuoką; Edukol. mgr. D.Mockeliūninienė perteikė bendravimo su auditorija niuansus. Praktinėje dalyje šeimos mokėsi kaip gyvu liudijimu perteikti Bažnyčios mokymą.

Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centras