Naujienos

Socrates / Grundtvig 2 suaugusiųjų švietimo projekto seminaras Kaišiadoryse (2005 03 12)

Nors keliai ir buvo užpustyti, tačiau praėjusį šeštadienį, š.m. kovo 12 d., į Kaišiadorių vyskupijos Sielovados centrą susirinko būrelis Socrates/Grundtvig 2 suaugusiųjų švietimo projekto seminaro dalyvių. Šį kartą jie dalyvavo seminare tema „Ir Dievas matė, kad tai labai gera - žmogaus vertė, jo orumas ir šeima“.

Pirmoje Seminaro dalyje pranešimą apie žmogaus gyvybės vertę skaitė Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centro vadovė gyd. M. Bagdonienė. Prelegentė atkreipė dėmesį, jog, vykstant vertybių „perkainavimui“, kai kurių žmonių nuomone, keičiasi ir žmogaus vertė, nors iš tiesų ji išlieka tokia pati ir turėtų būti nepažeidžiama ir saugoma, kaip pati didžiausia Dievo dovana.

Po trumpos pertraukėlės seminaro dalyviai bandė gilintis į pačią sąvoką „žmogaus orumas“, bei aiškintis, kaip jis atsispindi šeimoje. Šią seminaro dalį vedė p. R. Truskauskienė, Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centro psichologė. Remiantis dalyvių patirtimi, buvo bandoma aiškintis orumo sampratą. Nė vienas dalyvis neliko abejingas pokalbiui apie orumo išsaugojimą meilėje, santykyje tarp dviejų žmonių, šeimoje, visi noriai dalinosi savo nuomone, bandė žvelgti giliau... Pagrindinė išvada, kurios buvo prieita diskusijos pabaigoje: “Žmogaus orumo išsaugojimas šeimoje yra dviejų žmonių augimas”.

Seminaras šia tema taip pat vyks š.m. balandžio 16 d. 10 val. Molėtų parapijos namuose (Darbo g. 2, Molėtai). Visus besidominčius kviečiame dalyvauti. Registracija Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centre (Birutės g. 9, Kaišiadorys) tel. (8-346) 54073 arba mob. tel. 8-652-99589.

Projekto koordinatorė J. Pupalaigytė

« atgal