Naujienos

Socrates/Grundtvig 2 projekto dalyvių tarptautinis susitikimas Lenkijoje (2005 02 17-20)

Š. m. vasario 17 – 20 dienomis Gniezne, Lenkijoje, vyko tarptautinis Socrates/Grundtvig 2 projekto „Krikščioniškų vertybių perteikimo įvairiose Europos šalyse palyginimas“ pirmasis tarptautinis susitikimas. Susitikime dalyvavo grupės iš Gniezno (Lenkija), Magdeburgo (Vokietija) ir Kaišiadorių vyskupijų. Į šį susitikimą, kurio tema „Krikščioniškų vertybių perteikimas lenkiškoje tradicijoje“, iš visų trijų šalių atvyko 30 įvairaus amžiaus bei profesijų žmonių.

Susitikimo metu buvo kalbėta apie esamą situaciją bei iškylančias problemas stengiantis perteikti krikščioniškąsias vertybes kiekvienoje projekte dalyvaujančioje šalyje. Dalyviai taip pat pasidalino viltimis ir vizijomis kaip galima puoselėti ir stiprinti krikščioniškąsias vertybes šių laikų pasaulyje... Detaliau buvo pristatytos Lenkijoje paplitusios tradicijos, ypač susijusios su liturginiais metais, kurios ženklina ir padeda perduoti amžinąsias vertybes. Projekto dalyviai atrado panašumų bei skirtumų su savo šalyje paplitusiomis tradicijomis bei papročiais.

Projekto dalyviai taip pat turėjo galimybę susipažinti su Gniezno miestu, vakarais mokėsi pagrindinių išsireiškimų visomis trimis kalbomis, kiekviena grupelė pristatė savo šalies kultūrą, dainavo liaudies dainas... Pasibaigus numatytai dienos programai dar ilgai niekas nesiskirstydavo, atrasdavo vis dominančių temų, keitėsi patirtimi bei vieni iš kitų sėmėsi įvairių idėjų.

Kitas tarptautinis šalių partnerių susitikimas vyks Lietuvoje gegužės 14-17 dienomis Kaišiadorių vyskupijoje. Šio susitikimo tema: „Krikščioniškų vertybių perteikimas lietuviškoje kultūroje“. Norinčius dalyvauti šiame susitikime, prašome registruotis Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centre, Birutės g. 9, Kaišiadorys, tel. 8 (346) 5 40 73.

Projekto koordinatorė Jolanta Pupalaigytė

« atgal