Naujienos

Švietimo projekto "Krikščioniškų vertybių perteikimo įvairiose Europos šalyse palyginimas" darbai Kaišiadorių vyskupijoje (2005 02 11)

Jau nuo 2004 metų rugpjūčio mėnesio Kaišiadorių vykupijoje vykdomas Europos Sąjungos Socrates fondo remiamas suaugusių švietimo projektas "Krikščioniškų vertybių perteikimo įvairiose Europos šalyse palyginimas". Projektas skirtas visiems suaugusiems, kurie domisi krikščioniškųjų vertybių tema. Kad kuo daugiau besidominčiųjų galėtų dalyvauti šiame projekte, jis vyksta dvejose vietose: Kaišiadoryse ir Molėtuose.

Projekto eigoje vyksta seminarai įvairiomis temomis. Spalio mėnesį vyko pirmasis susitikimas, kurio tema „Krikščioniškosios vertybės – kas tai? Pirminis suaugusio žmogaus atsivertimas – krikščioniško gyvenimo pamatas“. Lapkričio ir gruodžio mėnesiais dalyviai gilinosi kas yra “Adventas” ir svarstė, ką reiškia „Tradicija“ ir „Krikščioniškosios tradicijos“ (kurios vis dar yra puoselėjamos, kurios jau pamirštamos). Dalyviai patys galėjo nusipinti advento vainiką, susimąstyti apie jo prasmę, atsiminti savo patirtis vaikystėje... Š.m. sausio mėnesį buvo pristatyta Šventojo Rašto (krikščioniškųjų vertybių pamato) svarba, jo prasmė, atskleistas Dievo ir žmogaus santykis...

Seminarai padeda pagilinti jau turimas ar įgyti naujų žinių. Teoriją, kaip minėta, lydi praktiniai užsiėmimai, kuriuose dalyviai gali tiesiog prasmingai ir maloniai praleisti laiką, pasidalinti žiniomis, patirtimi, išmokti... Šį projektą taip pat lydi tarptautiniai susitikimai. Šių susitikimų tikslas pasikeisti savo patirtimi su kitomis šalimis partnerėmis, susipažinti su jų kultūra, pažvelgti į krikščioniškų vertybių perteikimą kitose šalyse. Toks tarptautinis susitikimas, kuriame dalyvaus grupės iš Vokietijos, Lenkijos bei Lietuvos, mūsų laukia š.m. vasario 16 - 20 d. Gniezne, Lenkijoje.

Jolanta Pupalaigytė, Kaišiadorių vyskupijos KC projektų koordinatorė

« atgal