Naujienos

Kaišiadorių vyskupijos kurijos nuomonės pareiškimas dėl Vilniaus apskrities atliekų savartyno įrengimo Kazokiškėse (2004-12-22)

Puikiai suprantame Kazokiškių gyventojų susirūpinimą dėl numatomo Vilniaus apskrities atliekų sąvartyno įrengimo prie Kazokiškių gyvenvietės. Kazokiškių apylinkės garsėja savo vaizdingu landšaftu, puošniais ir gėrybių turtingais miškais, o Kazokiškių bažnyčia – stebuklingu Švč. M. Marijos Nugalėtojos paveikslu; be to, netoli yra Kernavė su savo daug menančiais ir pasauliniam kultūros paveldui reikšmingais piliakalniais.

Kaip tenka girdėti iš Kazokiškių bendruomenės ir kitų kompetentingų vertintojų, ruošiant sąvartyno projektą buvo pažeistos teisinės, o galbūt ir etinės - moralinės nuostatos, objektyviai nesupažindinant vietinės bendruomenės su minėtu projektu. Suprantame, kad tokių sprendimų priėmimui būtinas visuomenės dalyvavimas, kuris šiuo atveju nebuvo pilnai atliktas. Todėl remiame Kazokiškių bendruomenės kreipimąsi į aukščiausias Lietuvos Respublikos (o prireikus – į Europos Sąjungos) institucijas, kurios padėtų šį Kazokiškių sąvartyno įrengimo klausimą objektyviai ištirti ir išspręsti, nepažeidžiant žmogaus teisių bei apsaugant visiems brangų gamtos kampelį.

Kaišiadorių vyskupas Juozapas Matulaitis

Vyskupo generalvikaras kun. Algirdas Jurevičius

Kurijos kancleris kun. Antanas Gediminas Tamošiūnas

« atgal