Naujienos

Seminaras “Dievas kino mene” Kaišiadoryse (2004 12 11)

2004 metų gruodžio 11 dieną Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centre vyko Gyvenimo ir Tikėjimo Instituto (GTI) seminaras “Dievas kino mene”, skirtas tikybos, etikos ir visiems kitiems besidomintiems mokytojams. Seminare dalyvavo 15 pedagogų, dauguma jų - Kaišiadorių vyskupijos tikybos mokytojai.

Seminarą vedė kino ir meno istorijos specialistė Joelle Galiauskas. Ji atskleidė seminaro dalyviams kino meno naudojimo galimybes religiniame ugdyme ir švietėjiškoje veikloje, mokė žiūrėti į kino meną ne vien kaip į pasilinksminimą ar laiko praleidimą, bet kaip į būdą priartėti prie dieviškojo slėpinio. Mokytojai turėjo progos kartu su seminaro vedėja paanalizuoti žymių režisierių darbų ištraukas. Tai K. Kieslowski (Lenkija) “Dekalogas”, Carl Th. Dreyer (Danija) “Žanos d’ Ark kančia”, R. Rossellini (Italija) “Pranciškus, Dievo kvailelis (Pranciškaus Asyžiečio žiedeliai)”, A. Tarkovskis (Rusija) “Andrejus Rubliovas”.

Tikimės, kad šis seminaras pažadino kritišką žvilgsnį, kuris leis mokytojams atpažinti tikrai “įkvėptą” filmą ir neabejojame, kad seminaro dalyviai įgavo būtinus kino kalbos pagrindus, kad galėtų pedagogiškai naudoti kino filmus ar jų ištraukas savo pamokose.

Kaišiadorių vyskupijos Katechetikos centras

« atgal