Caritas kalėdinis vakaras vaikams ir jaunimui (2008 12 28)

2008 m. gruodžio 28 d. Kaišiadorių vyskupijos sielovados centre (Kaišiadoryse) vyko Kalėdų vakaras vaikams ir jaunimui. Šventę organizavo jaunieji Kaišiadorių parapijos Caritas savanoriai. Šie savanoriai jau ne pirmus metus dirba su vaikais ir organizuoja jiems užsiėmimus, stovyklas, šventes...

Šventės džiaugsmu dalinosi ne tik vaikai ir jaunimas, bet ir vaikų tėveliai bei kiti svečiai. Vakaras prasidėjo pačių dalyvių sugalvota, netradicine Kalėdų šventei pradžia. Jaunimas ir vaikai bendraudami per visus metus užfiksavo daug šaunių akimirkų bei sukūrė „Carito televiziją“; jie parodė vasaros stovykloje sukurtus filmukus, kuriuose vaikai ne tik vaidino, bet ir padedami kultūros klubo „Voras“ narių rašė scenarijus. Po „naujienų“ sekė sporto skiltis. Čia šmaikščiai ir išradingai buvo pristatomi arbatos gėrimo ypatumai, o orų prognozė šventės dalyviams pasirodė labai juokinga ir originali.

Žinoma, Kalėdų šventėje neapsieinama be svarbiausio dalyko - dovanų ir Kalėdų senelio. Pasitikdami žaidimais ir šokiais vaikai vienas po kito deklamavo eilėraščius, o tie, kurie nemokėjo – mėgino įminti senelio pateiktas mįsles.

Tvyrantis jaukumas ir paprastumas, šiluma ir nuoširdumas galiausiai sukvietė prie vaišių stalo, kur visi dalinosi patirtais įspūdžiais, džiaugsmu... Šis renginys Kaišiadorių parapijos jaunųjų Caritas savanorių veikloje - tradicinis.

Caritas savanorė Asta Sabonytė