Renginys jaunimui „Ir kas ta meilė?“ (2008 02 09)

Artėjant Šv. Valentino dienai Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras kartu su Šeimos centru vasario 9 d. pakvietė vyskupijos jaunimą dalyvauti vienos dienos renginyje „Ir kas ta meilė?”. Renginys vyko Kaišiadorių vyskupijos sielovados centre (Kaišiadoryse). Į renginį susibūrė 96 jaunuoliai iš įvairių Kaišiadorių vyskupijos parapijų (Daugų, Dusmenų, Kaišiadorių, Kernavės, Kruonio, Musninkų, Paparčių, Pivašiūnų, Semeliškių, Širvintų, Vievio, Žaslių, Žiežmarių), o taip pat buvo svečių iš Kauno arkivyskupijos – Rumšiškių parapijos.

Gausus jaunuolių būrys po susipažinimo, žaidimų ir įvado į renginio temą „nėrė” į meilę. Plačiau buvo pristatytos 4 meilės: kūniška, draugų, romantiška-įsimylėjimas ir sutuoktinių. Pradžioje buvo atskleisti teigiami dalykai, kas šią meilę daro gražią, patrauklią, kaip ji pasireiškia fiziniame, psichologiniame, dvasiniame ar socialiniame lygmenyse. Vėliau pats jaunimas bandė įžvelgti slypinčius šių meilių pavojus. Jaunimas taip pat turėjo galimybę išgirsti apie Dievo meilę žmonėms, kuo ir kaip ji pasireiškia...

Po pietų „meilės pamokas” atskleidė Ričardas Pagojus, kuris pristatė, su kokiomis baimėmis susiduria jaunimas kalbėdamas apie meilę, ko labiausiai išsigąsta santykiuose. Taip pat gilinosi, ką reiškia ir kuo skiriasi meilės sąvokos: “agape” – besąlygiška (dieviška) meilė, “philia” – broliška meilė, “storge” – prieraišioji meilė, “manija” – beprotystė (meilė be proto), “erosas” – aistringa meilė, aistringas noras. Atskleidė skaisčios draugystės teigiamą įtaką santuokai.

Susitikimo pabaigoje buvo pristatyta Šv. Valentino asmenybė ir vasario 14 d. prasmė. Šia proga jaunimas darė skirtukus, ant kurių vienoje pusėje rašė, ką suprato apie meilę ar ką norėtų kitam palinkėti. Vėliau šiuos skirtukus pasidalijo tarpusavyje - su mintimis apie meilę, o tuščioje pusėje užsirašė pasiryžimus, ką norėtų keisti savo asmeninėje (taip pat draugų, artimųjų) meilėje.

Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras