Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centro darbuotojų ir savanorių seminaras (2007 10 19-21)

2007 m. spalio 19 – 21 d. Birštone (parapijos namuose) vyko Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centro darbuotojų ir savanorių seminaras, skirtas pasiruošti darbui pagal naująją sužadėtinių rengimo Santuokos sakramentui programą. Pastarasis seminaras – jau antras šiais metais Kaišiadorių vyskupijoje; pirmasis vyko vasarą. Seminarą organizavo Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centras, o naująją programą pristatė Lietuvos Šeimos centras. Seminare dalyvavo per 20 asmenų iš Kaišiadorių, Širvintų, Merkinės ir kitų vietovių.

Seminaro medžiagą – kaip ruošti sužadėtinius Santuokai pagal naująją programą – pristatė Lietuvos Šeimos centro vadovė Violeta Valantiejutė, šio centro bendradarbė Nijolė Liobikienė ir Vilniaus Šeimos centro vadovas Algis Petronis. Užsiėmimų metu daugiausia dėmesio buvo skiriama metodinei medžiagai - darbui su grupe, jų poreikių ir skirtumų atpažinimui, bendravimo tarpusavyje modeliams. Seminaro dalyviai sprendė praktines užduotis – testus, galėjo klausti ir buvo klausinėjami, atkreipė dėmesį į naujos programos privalumus ir galimus trūkumus, išsakė savo nuomonę.

Naujoji parengimo Santuokos sakramentui programa, kurią parengė Lietuvos Šeimos centras, turėtų startuoti Lietuvoje kitais metais. Minėta programa susideda iš 8 teminių užsiėmimų – susitikimų su sužadėtiniais, pavyzdžiui, šiomis temomis: „Krikščioniškas požiūris į lytiškumą“, „Vaisingumo pažinimas; gyvenimas iki gimimo“ arba „Dievas, Bažnyčia ir mano gyvenimas“... Malonu pastebėti, kad naujoji parengimo Santuokos sakramentui programa turi gaires vedančiajam, taip pat užrašus sužadėtiniams. Kursuose skiriama nemažai dėmesio maldai, taip pat praktinio pobūdžio temoms.

Kaišiadorių vyskupijoje parengimo Santuokos sakramentui užsiėmimai vyksta 4 vietose – Kaišiadoryse, Širvintose, Molėtuose ir Merkinėje. Šiose vietovėse yra atitinkamos patalpos užsiėmimas, taip pat pasirengę šiam darbui savanoriai. Žinoma, kai kurie besituokiantieji Kaišiadorių vyskupijoje išklauso pasirengimo Santuokos sakramentui kursus didmiesčiuose – Kaune arba Vilniuje, kur šie žmonės studijuoja ar laikinai gyvena. 2006 m. Kaišiadorių vyskupijoje susituokė 649 poros, iš kurių daugiau nei pusė išklausė pasirengimo Santuokos sakramentui kursus vyskupijos Šeimos centro skyriuose.

Kaišiadorių vyskupijos kurija