Širvintų parapijos jaunimas festivalio „Sielų 2006“ koncerte Marijampolėje (2006 11 11)

Lapkričio 11 d. Marijampolėje įvyko krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos 2006". Šio festivalio globėjas - Vilkaviškio vyskupas R. Norvila. Į festivalį vykome ir mes, Širvintų parapijos jaunimas – 35-ios sielos. Prieš kelionę dalyvavome šv. Mišiose Širvintų šv. arkang. Mykolo bažnyčioje, o po Mišių – parapijos klebonas kun. L. Klimas keliauninkams suteikė palaiminimą. Renginyje ir kelionės metu mus globojo kun. E. Kazlauskas, Širvintų parapijos vikaras, ir mokytoja N. Drazdienė.

Šis festivalis šiemet vyko jau penktą kartą. Pirmąkart festivalio muzika suskambo 2002 m. Plungėje, antrąsyk – 2003 m. Vilniuje, toliau sekė Šiauliai ir Klaipėda, o penktasis, jubiliejinis, atkeliavo į Marijampolę. „Sielos 2006" Marijamplės kultūros centre prasidėjo 16 val. Pirmosios dalies metu sveikinimo žodį tarė festivalio globėjas vyskupas R. Norvila, Marijampolės liuteronų evangelikų bažnyčios kunigas V. Klesevičius, apskrities viršininkas A. Petrulevičius. Pirmoji scenoje šoko grupė „Džiaugsmas" bei jų vadovė. Vėliau koncertavo grupės ir atlikėjai iš Kauno, Marijampolės, Kuršėnų, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Mažeikių. Į Marijampolės kultūros centrą šeštadienio pavakarę sugužėjo bene pora tūkstančių jaunuolių iš visos Lietuvos. Jie rinko savo sielos grupę, sielos dainą, sielos muzikantą, sielos įvaizdį, sielos debiutą, sielos balsą. Praėjusių metų nominacijų laimėtojai taipogi dalyvavo festivalyje, čia buvo galima išvysti ir atrankos į „Euroviziją" dalyvius - grupę „Ashtrey", žiūrovų mylimą grupę „Gyvai", „Positive ritual" (vert. pozityvus ritualas), „Mustard seed" (vert. Garstyčios grūdelis), „Šviesa", „Life time" (vert. Gyvenimo laikas), „Spirit" (vert. Dvasia), „Benas ir Quest“ ir daug kitų. Festivalyje „Sielos 2006" dalyvavo 22 grupės ir atlikėjai. Pertraukų metu buvo galima įsigyti grupių albumų, DVD, atributikos.

Ši kelionė - nuostabus įvykis. Visi grįžome pavargę, tačiau labai laimingi. Turėjome galimybę susirasti naujų draugų, stiprinti katalikų, protestantų ir kitų krikščionių konfesijų bendravimą. Dėkojame visiems, mums padėjusiems šioje kelionėje!

Gintarė Masiulytė, Širvintos