Kaišiadorių vyskupijos ministrantų susitikimas Giedraičiuose (2006 05 26-27)

2006 m. gegužės 26-27 d. Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras Giedraičių parapijoje (Molėtų r.) organizavo vyskupijos ministrantų susitikimą tema “duok ir gausi”.

Į susitikimą atvyko Alovės, Dubingių, Jiezno, Kaišiadorių, Kernavės, Kruonio, Musninkų, Paparčių, Vievio, Žaslių ir Žiežmarių parapijų ministrantai.

Šio susitikimo tikslas - burti ministrantus, ugdyti juos bičiulystei tarpusavyje ir su Dievu, bei domėtis, ką reiškia tarnauti vienas kitam ir Dievui, ką aš, ministrantas, gaunu dalindamasis. Susitikimo pradžioje vietos klebonas kunigas A. Baltuškonis pasveikino visus susirinkusius, visų pirma, atkreipdamas dėmesį į susitikimo temą ir ragino dalintis džiaugsmu, supratimu apie tarnystę, nes tik dalindamasis, tarnaudamas ir pasitarnaudamas kitiems gali pats gauti.

Pirmoji susitikimo diena (penktadienis) buvo skirta gilinimuisi į tarnystės suvokimą viktorinos pagalba. Susitikimo dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias bei pasidžiaugti savo žinojimu. Po viktorinos, vėlų vakarą, visi būrėsi į Giedraičių šv. Baltramiejaus bažnyčią dalyvauti šv. Mišiose, melstis už visus tarnaujančius Bažnyčioje...

Antroji susitikimo diena - šeštadienis - buvo skirta krepšinio varžyboms. Jei ne viktorina, būtų buvę sunku nustatyti laimėtojus, tačiau viktorinos rezultatai lėmė, kad ministrantų krepšinio taurės varžybose pirmąją vietą jaunesniųjų pogrupyje laimėjo dviejų parapijų - Jiezno ir Vievio - rinktinė komanda, o vyresniųjų – Žaslių ministrantų komanda.

Smagu, kad savo bendryste dalinosi ir vietiniai – giedraitiškiai: renginio pabaigoje vyko jaunesniųjų ir vyresniųjų draugiškos krepšinio varžybos tarp giedraitiškių ir rinktinių ministrantų komandų. Svečių sunkių kovų nuovargis leido šeimininkams džiaugtis pergalėmis. Bendrystės džiaugsmas ir galimybė dalintis neleido liūdėti tiems, kurie nelaimėjo. Visi, nors ir pavargę, bet laimingi, vyko į namus.

Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centro vadovė I. Sinkevičiūtė