Gavėnios seminaras jaunimui Kaišiadoryse (2006 03 10-11)

2006 m. kovo 10 – 11 d. į Kaišiadorių vyskupijos Sielovados centrą susibūrė nemažai Kaišiadorių vyskupijos jaunimo. Čia penktadienio popietę prasidėjo seminaras, kurio tikslas – per buvimą kartu, per kartu eitą Kryžiaus kelią, per diskusijas, katechezes ir bendrystę Eucharistijoje atrasti tikrąją gavėnios prasmę, o ją atradus ir sugrįžus į savo parapijas, dalintis organizuojant gavėnios vakarus ar popietes vaikams ir jaunimui.

Seminare dalyvavo atstovai iš Žiežmarių, Darsūniškio, Musninkų, Vievio, Žaslių, Kruonio, Butrimonių, Pivašiūnų, Dusmenų, Jiezno, Aukštadvario ir Užuguosčio parapijų. Kristaus kančios apmąstymui vakare 21 val. prisijungė ir nemažas būrys jaunimo iš Elektrėnų bei Kaišiadorių parapijų. Šis vėlų vakarą eitas Kryžiaus kelias Kaišiadorių miesto gatvėmis, patirtos patyčios iš alkoholiu apsvaigusio jaunimo, kurio vėlų penktadienio vakarą buvo gausu, ir naktį švęsta Eucharistija paliko daug neišdildomų įspūdžių, palietė jaunas širdis. Pajutome, kad ir šiandien Kristus eina savo kryžiaus kelią tarp mūsų, patirdamas tas pačias patyčias ir pažeminimus kaip anuomet, tačiau kiekvienam iš mūsų ir visiems kartu, kaip savo bendruomenei, taria – imkite, tai mano kūnas, tai mano kraujas, kuris už jus atiduodamas... Jis besąlygiškai dovanoja mums save - tad nesam vieni, Jis – su mumis!

Šeštadienio rytą pasitikę malda, per paveikslo „Simonas Kirenietis padeda nešti kryžių“ meditaciją, per katechezę „Ir davė bičiuliams tardamas“, per dalinimąsi gan praktiškomis idėjomis gavėniai artėjome prie atsisveikinimo, kad, bendryste atgaivinti ir sustiprinti, sugrįžtumėm į savo parapijas dalintis ir gyventi Tikėjimu.

Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras