Kaišiadorių vyskupijos Caritas seminaras jaunųjų karitiečių vadovams (2005 03 12)

Š.m. kovo 12 d. Kaišiadorių vyskupijos Caritas centre (Kaišiadoryse) įvyko jaunųjų karitiečių būrelių vadovų seminaras. Caritas savanorės, dirbančios su vaikais, talkinančiais gailestingumo ir artimo meilės darbuose, atvyko iš Molėtų, Kalvių, Kernavės, Semeliškių parapijų.

Kaišiadorių vyskupijos Caritas referentė G. Adlytė apžvelgė karitiečių veiklą vyskupijos parapijose, trumpai nusakė jos tikslus. Vėliau seminaro dalyvės klausėsi doc. Ald. Žilienės iš Utenos, soc. darbuotojų Ž. Liobikaitės ir L. Gervytės iš Vilniaus pranešimų - minčių. Prelegentės labai nuoširdžiai dalijosi savo darbo su vaikais patirtimi, pateikė įdomių pastebėjimų ir įžvalgų, kurios labai pravers vyskupijos savanorėms, dirbančioms su vaikais.

Kernavės parapijos Caritas vadovė ses. I. Valaitytė papasakojo, kaip jų parapijoje gimė „Pumpurėlių“ sąjūdis, kokius darbus kartu su Caritas atlieka gerumui pasišventę vaikai, kokios vaikų savanorystės tradicijos gimsta parapijoje.

Seminarą apibendrinusi Kaišiadorių vyskupijos Caritas reikalų vedėja B. Grižienė, pasiūlė įvairių vaikų savanorių veiklos formų, renginių, paragino bendrauti ir bendradarbiauti parapijas, kurios įsijungė į šią veiklą.

Kaišiadorių vyskupijos Caritas referentė G. Adlytė