Kaišiadorių vyskupijos parapijų ministrantų susitikimas Širvintose (2008 11 08)

Kasmet Kaišiadorių vyskupijos parapijų ministrantai (jaunuoliai, patarnaujantys liturgijoje) susirenka draugėn pasimelsti, susipažinti, pasportuoti. Šiemet – 2008 11 07 ir 08 - ministrantus priėmė Širvintų parapija. Keturiasdešimt šeši dalyviai iš trylikos parapijų - Žiežmarių, Dusmenų, Pivašiūnų, Žaslių, Molėtų, Kruonio, Vievio, Bagaslaviškio, Širvintų, Musninkų, Kernavės, Jiezno ir Elektrėnų - buvo apgyvendinti "Atžalyno" pagrindinėje mokykloje; jais rūpinosi Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centras - dvasios vadovas kun. Vytautas Kirka ir savanorė Aušra Malinauskaitė, taip pat kunigai Egidijus Kazlauskas (Širvintų parapijos vikaras), Povilas Tekorius (Molėtų parapijos vikaras), Marius Talutis (Elektrėnų parapijos vikaras) bei Širvintų "Atžalyno" pagrindinės mokyklos direktorė Helena Vaicekauskienė.

Penktadienį, po vakarienės, su ministrantais kalbėjosi kun. Marius Talutis. Užsiėmimo tema - "Kieno vardu?" (plg. Apd 4, 7). Prieita prie išvados, kad dideli dalykai, tikrosios vertybės susideda iš mažų smulkmenų... Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad vaikai ir paaugliai ateina patarnauti šv. Mišiose dėl įdomių draugų, dėl organizuoto laisvalaikio, varžybų, prizų... Bet juk tai tik malonios smulkmenos. Patarnavimo esmė - meilė Kristui! Ateinama dėl jos, todėl, kad yra garbė būti pavyzdžiu kitiems bendraamžiams, garbė būti kartu su kunigu šv. Mišiose...

Po mokymų ministrantai ėjo į sporto salę, kur buvo rungtasi tritaškių ir baudų metimo rungtyse. Vakare visi kartu meldėsi, dėkojo Viešpačiui už turiningai praleistą dieną.

Šeštadienį, po Ryto maldos ir pusryčių, vyko krepšinio varžybos; geriausiųjų komandos buvo apdovanotos.

Svarbiausioji šio susitikimo dalis - šv. Mišiomis; jos buvo švenčiamos Širvintų parapijos bažnyčioje. Eucharistijai vadovavo kunigas Vytautas Kirka; Mišiose, į kurias susibūrė ir parapijos jaunimas, buvo giedmaos charizmatiškas giesmes.

Šio susitikimo organizatoriai nuoširdžiai dėkojo širvintiškiams už svetingą priėmimą.

Steponas Liktoravičius (Širvintų parapija)