“Draugystės mugė” vaikams ir jaunimui Kaišiadoryse (2006 02 04)

2006 m. vasario 4 d. į Kaišiadorių vyskupijos sielovados centrą sugužėjo daugiau nei šimtas vaikų ir jaunuolių iš Elektrėnų, Kaišiadorių, Kalvių, Molėtų, Pivašiūnų, Semeliškių, Senosios Varėnos, Stakliškių, Užuguosčio, Vievio ir Žiežmarių parapijų. Jie susirinko dalyvauti Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centro organizuotame renginyje “DRAUGYSTĖS MUGĖ”, atstovauti savo parapijų organizacijas ir grupeles. Renginio pradžioje Kaišiadorių vyskupo generalvikaras kun. dr. A. Jurevičius pasveikino susirinkusius ir pakvietė susitikimą pradėti malda.

Vėliau buvo skitas laikas tarpusavyje susipažinti - pristatyti savo veiklą kitiems. Paaiškėjo, jog šiame renginyje dalyvauja skautų, „Vilties tiltas“, Caritas “Pumpurėliai”, parapijų chorelių, Mišių patarnautojų, kudirkiečių, Šv. Rašto skaitovų, jaunųjų Maltiečių organizacijų ir grupių nariai. Po to dalyviai vieni už kitus ir savo artimuosius meldėsi šv. Mišiose; dėkojo Viešpačiui už galimybę pabūti kartu Viešpaties artumoje. Po pietų Vyskupijos Jaunimo sielovados vadovas kun. K. Dvareckas (Elektrėnai) vedė katechezę: naudodamas Evangelijos pagal šv. Joną tekstus, jis pristatė draugystės grožį ir ragino ne tik mąstyti apie draugystę, bet ir ryžtis atverti savo širdį šiai nuostabiai patirčiai.

Kokia mugė be riestainių? Susitikimo užbaigoje, kiekvienas dalyvis gavo po riestainį su popieriaus lapeliu, kuriame derėjo užrašyti, kaip supranta, kas yra draugystė bei nurodyti savo telefoną ar el. pašto adresą. Tuomet vyko riestainių keitimosi mugė, kiekvienas galėjo ne tik padovanoti savo riestainį, bet ir gauti minčių apie draugystę. Kiekvienas, kas dalyvavo draugystės mugėje, namo išsivežė ne tik riestainį, bet ir naujo draugo koordinates ir paraginimą – melstis už naują draugą ir jam rašyti.

Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centro vadovė I. Sinkevičiūtė